7/24 Petek Temizleme Servisi

Binalarda kullanılan sıhhi tesisat ve kalorifer peteklerinde zamanla arızalar meydana gelebilmektedir. Bu durumlar ile karşılaştığınızda, Net Tesisat olarak en güvenli ve en hızlı bakım hizmetini veriyoruz. Özellikle kış aylarında konutlarda ortamın ısınması için kullanılan kalorifer petekleri, içerisinde dolaşan suda bulunan çeşitli atıklardan dolayı tıkanmaya başlamaktadır. 

Petek kanallarında oluşan tıkanmalar, kombi ya da sıcak su sisteminden gelen suyun dolaşımını etkileyecektir. Peteklerde sıcak su dolaşımı olmadığı için ısı vermeyecek, kombi ortamı ısıtabilmek için daha fazla çalışacak ve daha fazla enerji harcayacaktır. Çoğu zaman peteklerde oluşan kirlenme ve tıkanmalar, kombi arızalarına neden olmaktadır. Petek temizleme hizmetlerimiz ile müşterilerimizin yanında duruyoruz.

Tıkanıklık Açma

Konut ve binaların en büyük sorunlarından birisi, çeşitli kanallarda tıkanıklıkların oluşmasıdır. Kullanmış olduğumuz teknolojik cihazlar ile tesisatta ya da kanallarda tıkanıklığın nerede olduğunu hemen tespit ediyor, çözüm odaklı çalışmalara başlıyoruz. Konutlardaki, ısıtma sistemi tesisatlarında meydana gelen tıkanmalar için çoğu zaman tüm petekleri tek tek temizliyor ve sorunu çözmeye çalışıyoruz.

Ancak bazı durumlarda sadece petekleri temizlemek çözüm olmamaktadır. Kombi ile petek arasında yer alan tesisat borularında da tıkanıklık ya da su kaçağı sorunu olabiliyor. Bunun için temizleme makinası kullanarak, aynı anda hem tesisatı hem de petekleri detaylı olarak temizlemiş ve tıkanıklık sorununu gidermiş oluyoruz.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı

Konutlarda en fazla ihmal edilen konulardan birisi, peteklerin temizlenmesidir. Kombi bakımlarının yanında petek temizliğinin yapılması, tamamen tercih meselesidir. Ancak uzun süre temizlenmeyen peteklerde oluşacak olan tıkanıklıklar, büyük sorunlara ya da enerji kaybına neden olabilecektir. 

Petekler temizlenmediği zaman ne olur;

  • Az ısı yüksek fatura,
  • Soğuk havalarda ısınamama,
  • Kombi su basıncı nedeniyle, tesisatta su kaçağı,
  • Kombi arızaları,

Peteklerde meydana gelen tıkanıklık oranı arttığında, büyük masraflı sorunlara neden olabilecektir. Net tesisat olarak, her türlü tıkanıklığı açtığımızı belirterek, belirli aralıklarla peteklerin temizlenmesi gerektiğini vurguluyor ve petek temizliğinin önemini müşterilerimize anlatıyoruz.

Doğalgaz Tesisatı Kalorifer Peteği Temizliği

Kalorifer ya da kombi petek temizliğinde önemli olan konu, kalorifer tesisatının temizlenmesidir. Ortamın ısınması için tesisatta dolaşan sıcak su peteklerden daha çok tesisat içerisinde kirlenme oluşturmaktadır. 

Günümüzde petekler içerisindeki suyu boşaltıp yeniden doldurmak ya da petekleri tek tek sökerek temizlemek çözüm olmamaktadır. Bizler, uzman ekiplerimiz ile birlikte, petek temizleme makinamızı kullanarak, hem tesisatı hem de petekleri aynı anda temizliyoruz. 

Kombi cihazı altında bulunan, su giriş vanalarından temizleme cihazımızı bağlıyor, özel kimyasal ilaçları içerisine koyuyor ve konutta bulunan petek sayısına, metrekare ölçüsüne göre basınç oranını ayarlıyor ve cihazı çalıştırarak temizliğe başlıyoruz. Temizleme makinası, basıncı su vererek, tüm tesisat ve petekler içerisinde kimyasal çözücülerin dolaşmasını sağlıyor, oluşan tortuları temizliyor.

Petek Temizliğinin Avantajları

Kış aylarında, kombinizin yüksek ısıda çalışmasına rağmen yeteri derecede ısınamadığınızı belirtiyorsanız, mutlaka petekleri temizletmelisiniz. Petekler içerisinde oluşan tortular, sıcak suyun dolaşımını ve ısı dağılımını engelleyecektir. Kışı rahat geçirmek istiyorsanız peteklerinizi uzman ekiplere temizletmelisiniz. Net tesisat olarak, hizmet bölgelerimizdeki müşterilerimizden gelen tüm taleplere hemen cevap veriyor ve her türlü tıkanıklığı açıyoruz. 

Petek temizletmenin sağladığı avantajlar şunlardır;

  • Yüksek oranda ısı verimliliği,
  • Düşük fatura,
  • Kombi arızalarının önlenmesi,

Konutlarda, yüksek ısı verimliliğinin sağlanabilmesi için tesisat ve peteklerin her 3 yılda bir temizlenmesi önemlidir. Tıkanmış olan tesisat ya da petek kanalları, kombinin sık sık arıza yapmasına neden olabilecektir. Özel kimyasallar ile temizleme yaptığımız için peteklerinizi yerinden sökmeden ve tesisata zarar vermeden detaylı temizlenmesini sağlıyoruz.

Su Kaçağı Bulma

Teknolojik cihazlar kullanarak yaptığımız petek temizliği gibi tıkanıklık ya da su kaçağı tespitlerini de özel cihazlarımız ile yapıyoruz. Peteklerde meydana gelen tıkanmalar, kombi basınç pompasının, basınçlı su göndermesi sonucu tesisat borularında çatlamalara ve su kaçağına neden olabilmektedir. Tesisatta su kaçağı olduğunda ilk olarak alt kat tavanında renk değişimi ve su damlaması olarak görülecektir. Kameralı su kaçağı bulma sistemimiz ile kırma işlemi yapmadan su kaçağının yerini tespit ediyoruz. Bu hizmetlerimiz ile meydana gelen sorunları hemen çözüyor ve müşterilerimizi büyük masraflardan kurtarıyoruz.

Kombi Bakımı ve Petek Temizliği

Kombi cihazları, 7/24 sıcak su ihtiyacı için kullanılırken, kış aylarında ısı amaçlı kullanılmaktadır. Kombi periyodik bakımları yıllık olarak yapılmalı ve bakımlı kombiler sorunsuz çalışmaktadır. Ancak istenilen ısı verimliliğini elde edebilmek için sadece kombi temizliği yeterli gelmeyebilir. En az 3 yılda bir defa tüm tesisat ve peteklerinde temizlenmesi gerektiği bilinmelidir. 

Petekler içerisine oluşan çamurlaşma ya da kireçlenme zamanla kanalların tamamen tıkanmasına ve peteklerin ısınmamasına neden olacaktır. Petek kanallarında oluşan tıkanıklık, sadece ısı kaybına değil kombi cihazının da sık sık arıza yapmasına neden olacaktır. Net tesisat olarak, uzman kadromuz ve teknolojik cihazlarımız ile herhangi bir sökme ve kırma yapmadan tüm tesisat temizliğini yapıyor, tıkanıklıkları tespit ediyor, çözüm odaklı olarak çalışıyoruz.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram