7/24 Klozet Tamiri Servisi

Firmamız tüm tıkanıklık ve tamir işlemini 7 gün 24 saat tecrübeli servis elemanları ile kırıp dökmeden tamir etmektedir. Robot cihazlarımız sayesinde tıkanıklıkları açar. Kameralı görüntüleme cihazlarımız sayesinde ise gider borularında bulunan tıkanıklıkları görüntüleyerek sorunları tespit etmektedir. Verdiğimiz tüm hizmetler garantili olarak teslim edilmektedir.

Klozet Neden Tıkanır?

Klozetlerin tıkanması için yabancı cisimlerin borularda takılı kalması gerekmektedir. 

Sayılabilecek nedenler şöyledir;

  • Boruların içerisine sert cisim kaçması
  • Islak mendillerin gideri atılması
  • Rulo halinde tuvalet kağıtlarının atılması
  • Çocuk bezi, poşet, temizlik bezi gibi atıkların tuvalete atılması
  • Alçı ya da çimento gibi kalıtsal maddelerin atılması
  • Kedi kumu ya da saksı toprağı gibi cisimlerin atılması

Sıralanan sebepler genel anlamda olmasına rağmen farklı tıkanıklık sebepleri de oluşabilmektedir. Tüm bu tıkanıklık durumlarından görüntüleme kameraları sayesinde tıkanıklığı nedenini tespit ve tamir işlemimizi yapmaktayız.

Tıkanıklık Açıcı Kimyasallar

Klozet tıkanıklıklarında genellikle belli yollarla düzeltilmek istenmektedir. Bu yöntemler genellikle kısa zamanlı sonuç vermektedir. Borulara zarar verme ihtimali yüksektir. Bunun yanı sıra kimyasal ürünler kullanılırken vücudumuza dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kimyasal ürünler ile klozet tamiri yaparken koruyucu gözlük ve eldiven giymek önemlidir. Bunun yanı sıra kaynar su lavabo açıcı birlikte klozete dökülmektedir. Böyle 5 dakika bekletildikten sonra bol su ile kimyasalın akıtılması gerekmektedir. Ancak unutulmaması gereken tıkanıklığın tamamen açılmayacak olmasıdır.

Klozetin Geri Taşması

Klozetin geri taşması sorunu genellikle logar tıkandığından kaynaklanmaktadır. Özellikle tıkalı olduğu zaman klozetin geri taşması neden olmaktadır. Klozette taşma olması ile birlikte lavabo gideri, yer süzgecinin ya da düş giderinin taşması da mümkün olmaktadır. Hepsinin tek bir kanala bağlı olması sebebiyle herhangi bir tıkanıklık tüm noktaları taşırabilir.

Klozet Kokusu Neden Olur?

Tuvalette oluşan bir tıkanıklık iç mekanlarda kötü kokuya sebep olmaktadır. Sürekli temizlendiği halde tıkanıklık sebebiyle kötü koku yok olmaz. Kısacası evde parfüm ve benzeri temizleyicilerle kokunun yok edilmemesi durumu yaşanıyorsa mutlaka tıkanıklık bulunmaktadır. Önlem alınmayan tıkanıklık sonunda su basmasını sebebiyet vermektedir.

Profesyonel Klozet Tamiri Firması

​​​​​​Klozet Tamiri başta olmak üzere birçok tesisat işlemleriniz firmamız tarafından yapılmaktadır. Tıkalı olan klozetleriniz için uzman personellerimiz ile kırma işlemi yapmadan tuvalet temizliği açmaktayız. Tıkanan tuvaletler için öncelikle kanallarda oluşan sebebini öğrenmekteyiz. Bu işlem için kameralı görüntüleme cihazlarınızı kullanmaktayız. Böylelikle türüne göre açma işlerini yapmaktayız.

Robot cihazlarımız sayesinde görüntüleme sonrasında nesne ve atıklar helezonlu uçlara takılarak kırma ve dökme işlemi yapmadan açılmaktadır.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram