7/24 Doğalgaz Tesisatı Tamiri Servisi

Doğal gaz kullanımına bağlı olarak, doğalgaz tesisatı tamiri hizmetimiz; bu hizmetten faydalanmak isteyen müşterilerimiz tarafından sıklıkla araştırılır. Doğal gaz tesisatı, doğal gaz kullanımı sağlanan her alanda mutlaka bulunması gereken tesisatlardan bir tanesidir. Uzun yıllar boyunca kullanılıyor olması ve ortaya çıkan farklı problemler sonucunda tesisat üzerinde sorun oluşumuna bağlı olarak; bu alanda hizmet vermeye ve tamir yapmaya devam ediyoruz. Konu hakkında; doğal gaz tesisatlarının tamiri için sağladığımız hizmetler, nasıl sağladığımız, bu alanda farklı hizmetlerimiz, gibi konuların da bilinmesi gerekir.

Doğal Gaz Tesisatı Tamiri Hizmetlerimiz

Doğal gaz tesisatı, doğal gazın ulaşmış olduğu her alana yayılacak şekilde ayarlanan önemli bir sistemdir. Bu sebeple, tesisatın herhangi bir yerinde hasar durumları ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan hasarları onarmak ve müşteri memnuniyetini uzun yıllar boyunca sağlamak amacıyla hizmetler veriyoruz.

Verdiğimiz temel doğal gaz tesisat hasarları tamiri hizmetlerimiz şu şekildedir:

Doğal gaz bulunan ortamda kullanılmaya uygun olan teknolojik ürünler bulunduruyoruz. Bu ürünler, tesisatın hangi alanında ne tür hasarların olduğunu tespit etmemize yardımcı oluyor. Daha sonra, tesisat alanında uzman olan çalışan arkadaşlarımızla sorunu düzeltiyoruz.

Bazı durumlarda, kullanılan doğal gaz tesisatının çok eski olmasına bağlı olarak tamir gerektiren durumların olduğunu görüyoruz. Bu tür durumlar ortaya çıktığı zaman, tesisatın tamamen yenilenmesini sağlayarak uzun süreli kolaylık sağlıyoruz.

Doğal gaz tesisatında oluşan hasarlar, hasar durumunun nerede olduğuna ve ne kadar zor olduğuna bağlı olarak mali değerlere tabi tutulur. Bu tür bir durum ortaya çıktığı zaman, müşterilerimizin güvenilir çalışma ve hizmetleri daha uyguna almalarını sağlıyoruz.

Yapmış olduğumuz doğal gaz tesisatı için olan tamir işlemleri, belirli süreler içerisinde olacak şekilde garantilidir. Bu durum; müşterilerimizin kısa süre içerisinde tekrar sorun yaşamayacağına garanti olmakla birlikte, daha güvende hissetmelerine neden olur.

Tesisat tamiri için kullandığımız ürünler, uzun ömürlü olan kaliteli ürünlerdir. Bu sebeple de doğal gaz gibi zarar verme konusuna ciddi potansiyeli bulunan bir gaz karşısında, müşterilerimizin daha güvende olmasını sağlıyoruz.

Doğal gaz kullanımı gösteren ve tesisat konusunda tamir hizmeti almak isteyen müşterilerimiz; hizmetlerimizi genel olarak bu şekilde öğrenebilir. Ayrıca, bu durumlara ek olarak; alınan hizmet karşısında ödeme yapılırken de seçenek sunarak müşterilerimize kolaylık sağlama hizmeti sunuyoruz.

Doğal Gaz Tesisatı Tamiri Nasıl Yapılır?

Doğal gaz tesisatı, bilinçli olmayan işlemlere maruz kaldığı zaman patlama yapabilir. Bu yüzden, doğal gaz tesisatının tamiri konusunda uzman olan çalışanlarımız görev alıyor. İlk olarak, teknolojik cihazlar kullanılarak tesisatın hangi alanında ne tür sıkıntıların olduğu tespit edilir. Burada, bazı durumlarda binanın iç tarafında, bazı durumlarda ise binanın görünen taraflarında hasar olduğunu tespit ediyoruz. Daha sonra, doğal gaz bağlantısını kesmek amacıyla vanayı kapatıyoruz. 

Bu aşamada, tespit edilen noktalara gerekli tamir işlemleri uygulanır. İhtiyaç duyulması halinde tüm tesisatın değişimi, ihtiyaç duyulması halinde de ilgilin alanların yenilenmesini sağlıyoruz. Daha sonra tekrar vana açma işlemini sağlayarak güvenilir hizmet veriyoruz. Bu aşamada, doğal gaz tesisatındaki hasarın tamir edildiği gözlemlenecektir.

Doğal Gaz Borusu Tamiri

Doğal gaz tesisatı parçalarından bir tanesi de borulardır. Borular; içerisinde gaz taşınması, uzun yıllar kullanılması, sıcak ve soğuğa uzun süreli olarak maruz kalması durumuyla en çok hasar görülen tesisat parçasıdır. Bu sebeple, doğal gaz borusu tamiri konusunda verdiğimiz genel hizmet durumunun da bilinmesi gerekir. 

Tüm tesisatın tamiri konusunda kullanmış olduğumuz teknolojik ürünler, doğal gaz borusu tamiri yapılmak istendiği zamanda kullanılır. Vana kapatma işlemi tamamlandıktan sonra, boru çıkarılır ve oluşan hasar incelenir. Borunun eski olmasına bağlı olarak bazı durumlarda yenileme yapılmasına ihtiyaç duyulurken; bazı durumlarda ise borunun yalnızca bir kısmında oluşan hasar durumu görülebilir. 

Yenilenmeye ihtiyaç duyulduğu zaman, tesisatın diğer parçalarıyla uyumlu olacak şekilde boru kullanılır ve onarım işlemi tamamlanır. Yenilenmeden, aynı boru üzerinde tamir yapılacaksa da; borunun temizlenmesi sağlanır, hasar giderilecek malzemeler kullanılarak tekrar yerine takılır. Bu hizmetimiz tamamlandıktan sonra, doğal gaz tesisatı üzerinde olan hasarın tamir edildiği görülür.

Doğal Gaz Vanası Tamiri

Doğal gaz tesisatının en önemli parçalarından bir tanesi de, doğal gaz vanasıdır. Bu vana kullanılarak; istenilen durumlarda doğal gazın daha fazla veya az alımı sağlanırken, gereken durumlarda da tamamen doğal gaz alımının durdurulması sağlanır. Bu sebeple, doğal gaz vanası üzerinde oluşan hasarlar önemlidir. 

Bazı durumlarda vananın işlevini yitirdiği, bazı durumlarsa ise yalnızca açma işlemine ya da yalnızca kısma işlemine yaradığı görülebilir. Bu sorun gözlemlendiği zaman, tesisatın tam olarak çalışmasını sağlamak amacıyla vananın yenilenmesi gerekir. Vana işlemi yapılırken, uzman çalışanlarımız tasarından biriken doğal gazın dağıtılmasını sağlıyoruz. 

Bu şekilde, zehirlenme veya patlama problemlerini önleyerek tamir için işlemlere başlıyoruz. İlk olarak, vananın takılı olduğu metal alanın tam olarak sökülmesi sağlanır. Daha sonra yenileme tamamlanır ve hızlı bir şekilde yeni vana takılır. Bu şekilde tamiratı kısa sürede tamamlıyoruz.

Doğalgaz Tesisatçı Ustası

Sizlere her daim hizmet vermek üzere 7/24 Net Tesisat hizmetinizdedir. Doğalgaz tesisatçısı arayışlarınız için İstanbul'un tüm bölgelerine acil servis vermekteyiz.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram