7/24 Acil Su Tesisatçısı Servisi

İstanbul Acil Su Tesisatçısı

Binaların yapısında, sıhhi tesisat önemli bir yere sahiptir. Doğru yapılmadığında birçok sorun ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Net tesisat olarak, tüm müşterilerimizin karşılaşabileceği tüm tesisat sorunlarına en iyi çözümleri hemen buluyoruz. Su tesisatlarında meydana gelen arızaların tespit edilmesi için tecrübe ve donanıma ihtiyaç vardır. Bizler, uzman kadromuz ve teknolojik cihazlarımız ile tesisatlar da her türlü arızayı hemen tespit ediyor ve yaşanılan mağduriyeti kısa sürede gideriyoruz. Acil su tesisatçısı olarak binalarda meydana gelebilecek her türlü su kaçağı, tıkanıklık gibi sorunları müşterilerimize tadilat masrafı çıkarmadan çözüyoruz.

Neler Yapıyoruz?

Su tesisatlarında meydana gelen her türlü arıza bina içerisinde bulunanların mağduriyetine neden olmaktadır. Sıhhi tesisat ile ilgili tüm alanlarda hizmet veriyor ve profesyonel çalışma prensibimiz ile sorunları kısa sürede ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. 

Vermiş olduğumuz hizmet türlerimiz şunlardır;

  • Kalorifer petek temizleme,
  • Su kaçağı tespiti,
  • Lavabo tıkanıklığı açma,
  • Tuvalet gider tıkanıklığı açma,
  • Musluk tamiri,

Binalarda çoğu zaman su sızıntısı sorunları meydana gelebilmektedir. Bina yapımı sırasında, usta hataları ya da kullanılan malzeme kalitesi bu sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Su sızıntısı sorunları yaşandığında ve bizlerden yardım istendiğinde, özel teknolojik cihazlarımız ile sızıntı yerini tespit ederek gerekli müdahaleyi hemen yapıyoruz.

Acil Su Kaçağı Tespiti

Su tesisatlarında, yüksek basınç, çoğu zaman borularda hasara neden olmaktadır. Borularda meydana gelen hasarlar, su sızıntısına neden oluyor. Su tesisatlarında kullanılan malzemeler, yüksek basınca dayanıklı olarak tasarlanmaktadır. Tesisatın ilk döşenmesi sırasında yapılan usta hataları ve yanlış bağlantılar su kaçaklarının oluşmasına neden olacaktır. 

Tesisatta meydana gelen su kaçağı, duvar içerisinden, alt kata sızacak ve duvar yapısının deforme olmasına neden olabilecektir. Su tesisatçısı olarak bizler, bina içerisindeki su sızıntısı olan yeri özel yöntemlerimiz ile tespit ediyor ve sadece sızıntı olan bölge üzerinde işlem yaparak sorunun kısa sürede çözülmesini sağlıyoruz. 

Tesisatlar da su sızıntısının olmasının nedenlerinden biriside suyun kalitesidir. Su içerisinde bulunan bazı kimyasallar, su borularında korozyona neden olabilmektedir. Binalarda, tesisatın zarar görmemesi ve kaliteli su için arıtılmış suyun kullanılması tavsiye edilmektedir. Sektörümüzde edindiğimiz tecrübe ve teknik donanımlarımız ile her türlü su kaçak tespiti ve tamir işlemlerini güvenli olarak yapıyoruz.

Tesisatta Su Kaçağı Belirtileri

Binalarda, su kaçağı belirtileri görüldüğünde yapılacak olan erken müdahale oluşacak olan zararın büyümeden engellenmesine neden olacaktır. Hizmet verdiğimiz müşterilerimize, su kaçağı belirtileri hakkında bilgi veriyoruz ve şu hususların olup olmadığını gözlemlemelerini istiyoruz.

Musluklar kapalı olduğu halde su sayacı dönüyorsa,

Su faturaları yüksek geliyorsa,

Seramikler arasındaki derzler renk değiştiriyorsa,

Alt kat tavanında sararma varsa,

Duvarlarda rutubet oluşuyorsa,

Bu durumlar gözlemleniyorsa, binada su kaçağı var demektir. Acil su tesisatçısı olarak bizlere ulaşan müşterilerimize hemen hizmet veriyor ve sorunları büyümeden çözüyoruz.

Kombi Petek Temizleme

Binaların ısınmasını sağlayan, kombi ve kalorifer sistemlerinde, peteklerin temizliği her zaman önemlidir. Bina tesisatında, ana şebekeden gelen su kullanılmakta ve kalorifer peteklerinde zamanla su kireçlenmesi nedeniyle tıkanıklıklar meydana gelmektedir. Peteklerde meydana gelen tıkanıklıklar, hem ısınma sorununa hem de kombi arızalarına neden olabilecektir. 

Günümüzde, binaların çoğunda kombi sistemi kullanılmaktadır. Tesisatta meydana gelecek olan arıza ve tıkanıklıklar, su kaçağı, kombi arızası ve petek ısınma sorunlarına yol açacaktır. Su tesisatçısı olarak petek temizleme hizmetlerimizde, hem tesisatın hem de peteklerin içerisini tamamen temizliyoruz. Özel temizleme cihazımız ile petekleri sökmeden özel kimyasal ilaçlar ile detaylı temizlik yapıyoruz. Petekler içerisinde meydana gelen tıkanıklık, peteğin ısınmasını dolaysıyla ortamın ısınmasını engelleyecektir. 

Özel temizleme makinası ile yaptığımız petek temizleme işleminde, kombi yanından tesisata bağlantı yapıyor ve temizleme kimyasallarının tüm tesisat içerisinde dolaşarak meydana gelen tıkanıklığı açmasını sağlıyoruz. Petekleri sökerek yapılan temizlik sadece petek temizliği olacak, tesisat içerisinde bulunan su kireçlenme ya da tortuları kalacaktır. 

Bu eksik bir uygulama olacak ve verimli olmayacaktır. Bunun için profesyonel olarak petek temizleme işlemlerimizi temizleme makinası ve özel kimyasallar kullanarak yapıyoruz.

Acil Tesisat Tıkanıklık Açma

Evlerde mutfak lavabosu, banyo lavabosu ya da tuvalet tıkanıklığı sorunları sık yaşanmaktadır. Meydana gelen her tıkanıklık sorunu büyük mağduriyetlere yol açabilecektir. Çoğu zaman tıkanıklık nedeniyle evi su basma gibi sorunlar meydana geldiği görülmektedir. 

Bu durumlarda, bizlere ulaşan müşterilerimizin talepleri için hemen hareket ediyor ve tıkanıklık sorununu gideriyoruz. Lavabo tıkanıklığına neden olan sebepleri hemen belirliyor ve tıkanıklığa neden olan maddelerin, boru içerisinden çıkartılmasını sağlayarak, sorunu gideriyoruz. Meydana gelen tıkanıklıklar, lavabo içerisinde su birikmesine ve koku oluşmasına neden olabilecektir. 

Banyo tıkanıklığı açma hizmetlerimizde de, banyo giderinde biriken atıkların temizleyerek, banyo içerisinde su birikmesini, zamanla evi su basmasını önlüyoruz. Geniş çalışma ekiplerimiz ile bölgemizde tüm müşterilerimize en hızlı hizmetlerimizi sunmaya çalışıyoruz. Acil tesisat ustasına ihtiyaç duyanlar, bizlere ulaşabiliyor ve en kısa sürede ekiplerimizin gelerek sorunu çözmesini sağlayabiliyorlar.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram